Glass House

Rezydencja Katowice 340m2

Dom Kaskadowy

Kaskadowo spływająca kubatura, choć pełna surowego betonu, daje wrażanie lekkości. Charakterystyczne dla domu nie jest tylko wrażenie lekkości, ale nawet lewitacji. Dwu kondygnacyjny Glass House ma też dwie kondygnacje zbiorników wodnych. Woda spływa jakby wodospad, który okala dom.

Dom został umiejscowiony na urokliwej działce, w doskonałej lokalizacji, skąd blisko do centrum miasta. Ponieważ bezpośrednio graniczy z lasem, czego nie można było pominąć przy projektowaniu przeszklenia. W wyniku odpowiedniego usytuowania budynku Ściana lasu zagląda do wnętrz przez potężne tafle szkła.

Strefa wejścia rozświetlona świetlikiem w dachu, który przełamuje bryłę. Nie tylko jednak świetlik spełnia tu tę funkcję. Szczególnie w długie, zimne wieczory można zaznać ogrzewającego światła płynącego ze specjalnie zaprojektowanego kominka na przeciwko wejścia.

Pięknym elementem wnętrza są białe schody dywanowe z konglomeratu, wyglądają jakby nie miały podparcia. A dodatkowo, żeby zmiękczyć surowość betonu nad strefą kuchni i jadalni na stropie została odciśnięta faktura drewna.

Projekt Glass House otrzymał główną nagrodę w konkursie  4Buildings Awards !!!

4Buildings Awards 2019 – konkurs, którego celem jest promowanie nowoczesnego budownictwa, zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju.

W jesiennej ramówce programu TVN oraz TVN Style programie o najlepszej architekturze oraz najlepszy architektach pojawi się nasz kolejny projekt. Jeden z odcinków programu Wyjątkowe Domy został poświęcony – rezydencji Glass House. Program zobaczycie już nie długo. Po tej wspaniałej realizacji oprowadzi was Omenaa Mensah.

Foto z realizacji programu zobaczycie tutaj :

Nasz projekt Glass House razem z Omeną na antenie TVN i TVN Style !!!

przewiń
w górę