Beton House

Rezydencja Katowice 502m2

Rezydencja Beton House kwintesencja minimalizmu !!!

Rezydencja Beton House – minimalizm w betonowym wydaniu. Realizacja jest spełnieniem naszych marzeń. Zaprojektowaliśmy dom, naszą rezydencję tak, aby w pełnym wymiarze wykorzystać południową stronę działki. Duże przeszklenia, rozsuwające się tafle okien umożliwiają nam nieprzerwanie obcować z otaczającą dom przyrodą.
Przed południową, szklaną elewacją zaprojektowaliśmy duży „ refleksor” – płytki zbiornik wody, który ma za zadanie odbicie promieni świetlnych do wnętrza domu, które tańcząc na suficie tworzą niezwykły klimat. Może upłynąć wiele czasu na obserwacji wody tworzącej fale przy podmuchu wiatru, czy też tańczących „zajączków” na ścianach i suficie”. Zimą mamy tu lodowisko ku uciesze naszych trzech córeczek.
Ta rezydencja to nasz pierwszy taki projekt. To on sprawił, że poczuliśmy niesamowitą przyjemność w tworzeniu i realizacji marzeń naszych Klientów.
Wcześniej, poszukując prawdziwej pasji w architekturze, angażowaliśmy się w wiele różnych projektów i współprac, pracowaliśmy w różnych kierunkach architektury. Pośród nich, tworzyliśmy budynki wielko powierzchniowe, projektowaliśmy sklepy, czy centra handlowe.
Niemniej jednak, beton i minimalizm okazał się być naszym tematem przewodnim w architekturze, co jest wyraźnie zauważalne w naszych kolejnych realizacjach i projektach rezydencji.

Budowa…

Budowa to skomplikowany proces, zwłaszcza że każdy projekt jest jak prototyp.
Podczas realizacji tego projektu byłem w dwóch osobach jednocześnie :
-pierwsza to Architekt Seweryn Nogalski który projektuje i rozwiązuje wszelkie problemy związane z projektowaniem architektury oraz łączeniu z funkcją i potrzebami Inwestora….
-druga to Inwestor i zarazem właściciel Seweryn Nogalski który jest osobą która musi to ogarnąć finansowo.
To wspaniała nauka zrozumienia dwóch stron, ich wzajemne relacje oraz potrzeby. Szukania kompromisu oraz rozwiązań które przyniosą pożądany efekt za rozsądną cenę.
Jako architekt i właściciel, użytkownik rezydencji Beton House, jestem szczęśliwy że odbyłem na własnej skórze tę naukę.
To bardzo cenne doświadczenie które obecnie wykorzystuję w innych naszych architektonicznych realizacjach, z wielką przyjemnością podzielę się nim z Wami.

Zobacz nasze kolejne projekty rezydencji :

Rezydencja Beton House

Rezydencja Vini House

Parterowa Rezydencja Nest House oraz prezentacja Rezydencji Nest House 

przewiń
w górę