Dream House II

Rezydencja Polska Up 500 m2

Rezydencja DREAM HOUSE

Dream House – to harmonia idealnego połączenia kubatury i funkcji. Zawsze jako architekt staram się poszukiwać odpowiedzi jak połączyć funkcję z minimalistycznym duchem architektury. Jak zmiękczać nasz ulubiony betonowy świat ostrych ortogonalnych krawędzi z wizją melancholijnego wypoczynku. Rezydencja Dream House została  ukryta na skraju potoku otoczonego wspaniałymi okazami starych drzew. Z drogi dojazdowej na próżno wypatrywać budynku. Zobaczycie jedynie fragmenty… To właśnie garaż jako bariera i zarazem pretekst dla zbudowania intymnej strefy aktywnego wypoczynku, z ulicy zabiera widok do środka za to stworzone patio niczym atrium daje pełen spokój.

Garaż z zielonym dachem pełnym traw stanowi podporę do „secret garden”  – właśnie tak nazwaliśmy portal przez który trzeba przejechać by dostać się na patio. Wysoka aluminiowa konstrukcja jest wsparciem bujnej zieleni.

To przykład wspaniałej architektury gdzie możemy poczuć się jak w filmie poprzez zmieniające się kadry minimalistycznej prostoty brył  połączonych zielenią.

przewiń
w górę