Vini house

Rezydencja Katowice 240m2

Rezydencja Vini House

Miło nam, iż Inwestor będący pod wrażeniem zrealizowanego już przez naszą pracownię projektu domu jednorodzinnego BETON HOUSE w Katowicach, wybrał właśnie nas do stworzenia niebanalnego projektu rezydencji. Rezydencji którą zaprojektowaliśmy by patrząc na nią mamy nie odparte wrażenie że ona lewituje. Trochę przecząc prawom fizyki, postanowiłem budynek  unieść na nad trawnikiem. Dodatkowo by nadać lekkości postanowiliśmy zawiesić dach. Dach który ukrywa minimalistyczny refleksor na tarasie. To bajeczny widok z łazienki – gdy wschodzące słońce odbija się od wody rozświetlając wnętrze.

Bliskie sąsiedztwo BETON HOUSE, to samo otoczenie, podobny kształt działki narzuciło trochę formę projektowanego domu jednorodzinnego VINI HOUSE.

Inwestorzy życzyli sobie, aby zaprojektować całą funkcję domu na jednej kondygnacji. Projektując dokonałem podziału na strefy, tak aby oddzielić strefę życia rodziców z przestrzenią prywatną dorosłego syna. Miejsca te łączy duży salon dzienny z przestronną, otwartą kuchnią.

Elewacja południowa projektowanego domu jest całkowicie przeszklona, dzięki temu dom pełny jest słońca, otwarty na przepiękny ogród z basenem.

Jesteśmy przekonani, że w tak pięknym otoczeniu i niesamowitym budynku nasi sąsiedzi będą szczęśliwi i czuli się spełnieni. Dlatego wszystkiego co najlepsze serdecznie im życzymy.:)

przewiń
w górę